Jak dodać zdjęcie 3D na Facebook w 2022 roku?

Facebook oferuje wiele ciekawych szmerów bajerów, w tym również możliwość dodawania zdjęć 3D. Minusem jednak jest to, że Meta uporczywie edytuje interfejs, zmieniając, co chwile różne funkcje, co potrafi wyprowadzić z równowagi niejednego stoika. Jak to jest z tymi zdjęciami 3D w 2022 roku?

Czy w ogóle warto dodawać zdjęcie 3D?

Ilu ludzi, tyle gustów. Dla jednych zdjęcie 3D to ciekawy „przykuwacz uwagi”, dla innych kicz. Nie nam oceniać, co komu gra w duszy. Sami jednak uważamy, że w tym rozwiązaniu jest coś, co sprawia, że każdy poświęci chwilę, aby rozruszać nadgarstek i popatrzeć jak porusza się zdjęcie.

Tak wygląda przykładowe zdjęcie 3D wygenerowane przez Facebook.

Kto może dodawać zdjęcia 3D?

Zdjęcia 3D można dodawać jako prywatny użytkownik na swojej tablicy lub na stronie, jeśli pełnimy funkcję administratora lub redaktora. Dodawanie możliwe jest z poziomu smartfona, jak i komputera. Chociaż ta druga opcja jest odrobinę bardziej skomplikowana. W celu dodania zdjęcia na telefonie należy pamiętać o tym, aby zaktualizować aplikację. Ważne jest również zdjęcie. Najlepiej, aby było wykonane w trybie portretowym, co oznacza, że ostrość będzie skierowana na główny plan, a tło zostanie rozmyte. Facebook sam generuje zdjęcie 3D, dlatego w przypadku dodawania przez smartfona, nie trzeba korzystać z żadnych innych aplikacji. Co jednak warte zaznaczenia to to, że nie zawsze jest idealnie i przy mocnym pochyleniu ekranu, obraz może czasem się rozjeżdżać.

Jak dodać zdjęcie 3D z poziomu telefonu?

Niezależnie od tego, czy masz telefon z Andoidem czy IOS, dodawanie zdjęcia 3D z poziomu smartfona wygląda bardzo podobnie.

 • Otwórz aplikację Facebook.
 • Utwórz nowy post i wybierz zdjęcie, które chcesz dodać.
 • Facebook wyświetli Ci u dołu zdjęcia możliwości edycji. Pierwszą opcją będzie wygenerowanie zdjęcia 3D.
 • Kliknij opcję “zdjęcie 3D”.
 • Ciesz się ruchomym zdjęciem.
dodawanie zdjęcia 3D z telefonu
Wybór opcji 3D na telefonie przy funkcji dodawania zdjęć.

Jak dodać zdjęcie 3D z poziomu komputera?

No i tutaj zaczyna się zabawa. Facebook nie umożliwia wygenerowania zdjęcia 3D, jedynie dodanie gotowego gifa z biblioteki. W takiej sytuacji trzeba wyciągnąć głębie ze zdjęcia, a następnie przeciągnąć do pola dodawania posta dwa zdjęcia, jeden zapis głębi ostrości, drugi całego zdjęcia. Tyle w teorii, ale jak to wygląda w praktyce.

Opcji personalizowania postów w 2022 roku jest niewiele. Brakuje tutaj ankiety i tworzenia wpisów 3D, jak przy starszych wersjach Facebook.
 • Wybierz zdjęcie, z którego chcesz utworzyć post 3D.
 • Wejdź na stronę Facebook 3D Photo Depth Map Generator.
 • Kliknij “Wybierz plik” i dodaj zdjęcie, które chcesz dodać.
 • Kliknij “upload”.
 • Zapisz obraz, który powstał. Pamiętaj, że w nazwie na końcu musi być końcówka depth.
 • Udostępnij dwa zdjęcia: jedno oryginalne, drugie z końcówką depth.
 • Ciesz się wpisem 3D.
tworzenie zdjęcia 3d komputer
Tak wygląda proces tworzenia zdjęcia 3D na komputerze.

Pamiętaj, że Facebook jest wybredny i nie każde zdjęcie przetworzy jako trójwymiarowy wpis. Ważne jest zdjęcie dobrej jakości z dobrze wyszczególnionym pierwszym planem. Proces tworzenia to już jednak bułka z masłem.

5 3 głosów
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kocham twoje myśli, proszę o komentarz.x
()
x