5 sposobów na to, aby Twoja strona internetowa była bardziej atrakcyjna

mensa strona internetowa

Nie ma co ukrywać, że strona internetowa jest bardzo ważnym elementem budowania wizerunku własnego biznesu. Dzięki niej potencjalni klienci mogą dowiedzieć się więcej o działaniach naszej firmy, poznać nasze zalety i opinie klientów. Jak jednak stworzyć stronę, aby przyciągała uwagę?

Raz, dwa, trzy…strona start!

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Wystarczy, że strona będzie ładować się odrobinę za długo, a użytkownik momentalnie straci zainteresowanie i kliknie czerwony krzyżyk. Nie ma co ukrywać, że internauci są wymagający i lubią, kiedy wszystko działa na już.

No dobrze, Twoja strona internetowa ładuje się w mgnieniu oka. Co jednak zrobić, aby pierwszy rzut oka na witrynę zachęcił do pozostania na stronie dłużej? Tutaj masz szerokie pole do popisu, postaw na ciekawy slider ze zdjęciami lub film. Pamiętaj, że to pierwsze wrażenie decyduje o tym, czy użytkownik zostanie na stronie dłużej. Film, ruchome elementy lub kolory przykują uwagę na dłużej, a użytkownik mimowolnie zaangażuje się w widoczną treść. Wejdź na stronę firmy Lilia w Sopocie i zobacz to, co wyświetli się jako pierwsze.

Prawda, że obejrzałeś cały film do końca?

Postaw na autentyczność

Autentyczność jest ważna z punktu widzenia przyszłego klienta, jak i firmy. Nikt nie lubi kupować kota w worku, dlatego dodaj na stronę zdjęcia swoich pracowników, miejsca pracy, sprzętu lub efektów z wykonanych usług. Pochwal się i pokaż klientom, że jesteś najlepszy w tym, co robisz. I uwierz na słowo, zdjęcia z darmowej biblioteki zdjęć nie zbudują twojej wiarygodności.

Przykład zdjęć dodanych na stronie www.rosemedica.pl

Strona internetowa i coś więcej 

Strona internetowa jest ważna, ale Internet daje jeszcze większe możliwości. Jeśli zależy Ci na budowaniu wiarygodności i pokazaniu swojej oferty w sposób jeszcze bliższy klientom, to pamiętaj o mediach społecznościowych. Tam w sposób luźniejszy i odrobinę mniej formalny możesz pokazywać codzienność swojego zawodu. Dodaj przycisk odsyłający do Facebooka lub Instagrama i daj się zaobserwować użytkownikom strony. 

Chcesz wiedzieć, jak prowadzić Instagram? Przeczytaj ten wpis: Instagram – poznaj 7 złotych zasad

Przycisk do Facebooka i Instagrama zastosowany na stronie www.pokojska.com

Strona internetowa — postaw na liczby 

Ogromnie, dużo, wiele… to wszystko wyrażenia ogólne, które rozmywają się w pamięci użytkownika strony. Zamiast hiperbolizować, postaw na konkretne liczby. Dzięki licznikowi na stronie internetowej możesz pokazać, czym dysponuje twoja firma, ile ma lat, ilu zatrudnia pracowników, ile wykonała zleceń. Do tego taki ruchomy licznik, którego cyfry lecą w górę to kolejny element na stronie, który na chwilę zatrzyma uwagę użytkownika.

jj boats licznik
Przykład zastosowania licznika na stronie www.jjboats.pl

Ciekawym rozwiązaniem jest również oś czasu. Ten sposób nadaje się świetnie przy prezentacji historii firmy. Wystarczy kliknąć poszczególną datę lub rok, aby wyświetliła się krótka informacja o wydarzeniach z poszczególnych lat. Podobnie jak w przypadku filmu na stronie lub licznikom, taki element zatrzymuje uwagę na dłużej. Ponadto jest to interaktywne rozwiązanie, któremu użytkownik poświęci więcej czasu. 

Oś czasu zastosowana na stronie www.brainbox.com.pl

Blog — serce każdej strony internetowej

Strona internetowa w porównaniu z mediami społecznościowymi jest o wiele bardziej statyczna. Nie możemy pozwolić sobie na publikację mniej formalnych treści, a wszystko na niej ma charakter bardziej oficjalny. Sposobem na tknięcie w stronę więcej życia jest blog firmowy, na którym regularnie możesz publikować artykuły poradnikowe dotyczące twojej branży.

Blog na stronie sklepu z podłogami w Sopocie na stronie www.floorzone.pl

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów, które sprawią, że twoja strona przyciągnie uwagę. Pamiętaj tylko o tym, aby zachować umiar, gdyż nadmiar wrażeń może wywołać odwrotny od zamierzonego skutek.

Powyższe przykłady to strony zrealizowane przez agencję interaktywną BRAINBOX.

5 3 głosów
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarszy
Najnowszy Najczęściej lubiany
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
trackback
3 miesięcy temu

[…] Zobacz również: 5 sposobów na urozmaicenie strony internetowej […]

1
0
Kocham twoje myśli, proszę o komentarz.x
()
x