Spływy kajakowe na Kaszubach z Kajakersami

Kajaki Kaszuby - wypożyczalnia kajaków Kajakersi

Kaszuby to przepiękny teren, który obfituje w wiele tras kajakowych. Jest to idealne miejsce dla miłośników tej dyscypliny. Można skorzystać z tras dla początkujących oraz doświadczonych kajakarzy. Które z nich warto wybrać? Jaką wypożyczalnie kajaków wybrać?

Kajaki na Kaszubach – atrakcyjne trasy

Centralną część Pojezierza Kaszubskiego wiele osób nazywa Kaszubską Szwajcarią. Jest to region, w którym można znaleźć dużą liczbę jezior i wyżyn, co w znacznej mierze przypomina krajobraz szwajcarski. Na pewno jest to jeden z ciekawszych terenów, jaki warto wybrać na wypoczynek. Szczególnie dużo atrakcji czeka na kajakarzy, którzy mają mnóstwo atrakcyjnych tras do wyboru. Dodatkowo jest także wiele zabytków i ciekawostek kulturowych, które warto zobaczyć. Najbardziej jednak warto zgłębić temat spływów kajakowych, które zachwycają przepięknymi trasami często znajdującymi się na terenach parków narodowych i krajobrazowych. Którą trasę warto wybrać? Oczywiście wszystko zależy od umiejętności i indywidualnych preferencji. Każda z nich ma coś ciekawego do zaoferowania. Jedną z nich jest Kółko Raduńskie, które tworzone jest z dziesięciu jezior. Znajdują się one blisko siebie, a łącznikiem jest rzeka Radunia. Spływ można rozpocząć w dowolnym miejscu, dzięki czemu z łatwością dopasowuje się trudność trasy do własnych umiejętności. Na trasie znajduje się przeszkoda nazywana przenoską. Co to oznacza? Mianowicie należy przenieść kajak po lądzie, gdyż nie ma wystarczającego poziomu wody w pewnych odcinkach. Cała trasa liczy sobie prawie 45 kilometrów, co sprawia, że można przynajmniej przez 3 dni podziwiać piękne i urokliwe widoki Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

spływy kajakowe rzeka Słupia i Wieprza - Kajakersi
Spływy kajakowe na najpiękniejszych rzekach Kaszub – Wieprza i Słupia

Najpopularniejsza trasa kajakowa w Polsce

Kaszuby mogą pochwalić się także trasą kajakową, która jest słynna w całej Polsce. Rozpoczyna się ona na rzece Lipusz i to właśnie w tym miejscu można natrafić na największą liczbę kajaków w skali kraju. Może nie należy ona do najtrudniejszych, jednak widoki, jakie można podziwiać podczas spływu, są niesamowite i zapierają dech w piersi. Trasa biegnie od Lipusza do Wdzydz Kiszewskich i w międzyczasie można zachwycać się Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym. Wysiadając z kajaka, warto odwiedzić muzeum etnograficzne, które znajduje się na świeżym powietrzu i jest pierwszą w Polsce tego typu atrakcją. Trasę kajakiem można pokonać w 8 godzin, co zapewnia rozrywkę na cały dzień. Dla bardziej zaawansowanych kajakarzy polecana jest trasa na rzece Wierzyca. Rzeka ta jest połączeniem dwóch krain geograficznych, czyli Kaszub i Kociewia. Rzeka jest bardzo kręta i do spływu należy się dobrze przygotować. Na pewno początkujący kajakarze czy rodzice z dziećmi powinni zrezygnować z tej wyprawy i wybrać inny szlak. Trasa Wierzycka liczy prawie 150 kilometrów, a więc należy poświęcić kilka dni na jej przebycie. Wartki nurt, zakręty i mało zagospodarowany teren przez człowieka sprawia, że można spotkać się z dziką naturą i spędzić cudowny czas.

Wypożyczalnia kajaków na Kaszubach

Spływy kajakowe zyskują w ostatnich latach na popularności, z tego względu powstaje wiele wypożyczalni kajaków. Na terenie Kaszub znajduje się ich sporo. Warto zatem zastanowić się nad wyborem konkretnej, która dysponuje dobrym sprzętem. Dobrze jest wejść na stronę https://www.kajakersi.pl/ i zapoznać się z ofertą tej wypożyczalni. Dla klientów przygotowany jest wysokiej jakości sprzęt, który jest odporny na uszkodzenia i zniszczenia. Wygodne i poręczne kajaki wraz z wiosłami doskonale nadają się dla rodzin z dziećmi i zaawansowanych kajakarzy. Bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo podczas spływu, dlatego należy zwrócić uwagę na kamizelki ratunkowe, które muszą być kompletne i w idealnym stanie. Oczywiście ważne jest również dobranie odpowiednich rozmiarów dla dorosłych, a co ważniejsze dla dzieci. Wypożyczalnia kajaków oferuje także dużą ilość sprzętu, co sprawia, że nawet w sezonie nie trzeba stać w dużych kolejkach. Nie bez znaczenia jest także doświadczona ekipa, która doradzi i pomoże w wyborze najlepszej trasy.

5 2 głosów
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kocham twoje myśli, proszę o komentarz.x